Zajęcia edukacyjne w ,,Pszczółce Mai”

Wpis z 30.05.2024

,,Jeśli znana z filmu dla najmłodszych mała, rezolutna 🐝Pszczółka Maja🐝 kochała przyrodę🌳🌼, to dzieci z @Przedszkola nr 3 „Pszczółka Maja” też na pewno kochają😊👍

🐝🌳I o tym przekonały się wolontariuszki z Łowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które w czwartek 23 maja 2024 r. przeprowadziły tam zajęcia edukacyjne w ramach akcji 🌳„888 drzew dla Łowicza”🌳 zainicjowanej i prowadzonej przez Fundacja Prolas.

🐝🌳W oparciu o materiały opracowane przez Fundacja Prolas Ewa Białas, Wiesława Bryszewska i Ewa Bury umiejętnie wciągnęły dzieci do gier i zabaw, a te ochoczo rozmawiały o znaczeniu drzew dla ludzi i zwierząt, o potrzebie ich sadzenia i dbania o nie np. przez podlewanie. Swoją wiedzę o drzewach utrwalały potem poprzez układanie puzzli z ich obrazami, malowanie szablonów drzew i liści kredkami, czy układanie ich konturów z pasków zielonej bibuły.

🐝🌳W nagrodę za swoją aktywność wszystkie dzieci otrzymały upominki, które wolontariuszkom dostarczył Marcin Tarka– prezes Fundacja Prolas.

💚💚💚Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor i pracownikom „Pszczółki Mai”” za zaufanie, życzliwe przyjęcie i współpracę.

🐝🌳W ramach porozumienia zawartego pomiędzy Łowickim Uniwersytetom Trzeciego Wieku a Fundacja Prolas studentki-seniorki z ŁUTW już wkrótce poprowadzą kolejne zajęcia w Przedszkolu Integracyjnym nr 6 „Pod Świerkami”.

💚 Jakże nas cieszy fakt, że działania te zyskują uznanie i zgłaszają się kolejne przedszkola do udziału w nich, jak też i fakt, że przybywają nam nowe wolontariuszki spośród słuchaczy ŁUTW chętnych do pracy z dziećmi👏👏👏” – Uniwersytet Trzeciego Wieku