Drzewo w otoczeniu firmy

Wpis z 05.05.2024

Spacer leśnymi ścieżkami koi, poprawia samopoczucie, odpręża. Wpływa na to zarówno świeże, nawilżone powietrze, jak i stabilność drzew, kojarząca się ze spokojem oraz dająca poczucie bezpieczeństwa. Zapach igliwia, szum liści, ptasie trele i malownicze odcienie soczystej zieleni są prawdziwą ucztą dla zmysłów.

Jednak dynamiczne tempo życia i nadmiar obowiązków sprawiają, że na wycieczkę do lasu nie zawsze jest czas. Dlatego warto pamiętać, że drzewa rosną wszędzie! A co za tym idzie – również w miejskiej przestrzeni mogą zapewnić chwilę relaksu i pomóc zmęczonemu organizmowi odzyskać równowagę.

Przy wybieraniu siedziby firmy warto zwrócić uwagę nie tylko na funkcjonalność przestrzeni wewnątrz budynku, ale też na jego otoczenie zewnętrzne. Regenerująca przerwa na lunch, spędzona latem w cieniu rozłożystej lipy, czy narada zespołowa w otoczeniu solidnych dębów sprzyjają odzyskaniu równowagi w trakcie zapracowanego dnia.

Melodyjny śpiew urzędujących między gałęziami drzewa ptaków, słyszany przez otwarte okno, może też ułatwić koncentrację, umożliwiając spokojne skupienie się na pracy. Warto pamiętać, że kontakt z naturą jest dla człowieka… w pełni naturalny!